• Iliustracijos
  • Stilius
  • Blogas
  • Apie
  • Turinys
Menu

Laura Latour

stilius, mada ir įkvepiantys dalykai
  • Iliustracijos
  • Stilius
  • Blogas
  • Apie
  • Turinys
Nuotrauka iš circusbysamedelman.com

Nuotrauka iš circusbysamedelman.com

Minimalizmo vaikas: Normcore

November 8, 2015

Neseniai naujienų portaluose žiūrinėjau Vilniaus ir Kauno gatvės mados naujienas. Nuvylė ne tiek stilius - be kelių rizikingų ir įdomesnių visi atrodo kaip vienas, daugiau mažiau “subtilūs” (t.y. nepastebimi) – tačiau net Tokijuje yra tam tikras kasdienis uniformiškumas, bet labiau tuo, ką apie savo stilių patys galvoja: paklausti tvirtina, kad mados, ginkdie, nesivaiko, jokiu būdu nesiekia atkreipti dėmesio (nes domėjimasis mada ir dėmesio norėjimas yra nuodėmės nr.11 ir nr.12 atitinkamai, o tūlas lietuvis bevelytų savo taurios sielos neteršti šiomis blogybėmis), rengiasi, ką nori ir jiems nerūpi, ką mano kiti. Tik, paradoksaliai - visi nori to paties, ką matė pas kaimynę (-ą) ir nėra ką apie jų stilių manyti.

Normalioji anti-mada

Tačiau tas gatvės minios trupinys, sąmoningai siekiantis būti nepastebimu madingoje minioje, atrodo kitaip, nei tiesiog stiliaus labirintuose klaidžiojanti masė. Jie akylai seka bent vieną tendenciją, tiksliau – anti-tendenciją. Merkiu akį jums - su sportiniais bateliais, nutrintais vidutinio mėlynumo, vidutinio laisvumo džinsais aukštu juosmeniu, trikotažiniais marškinėliais, nutysusiais švarkais ir megztiniais bei susivyniojusius į vidutinio laisvumo paltus ir vidutinio didumo striukes. Ši tendencija - normcore (dviejų žodžių naujadaras: normal+hardcore), naujoji anti-mada. Kai visi, kas netingi, skanduoja apie individualumą, savęs ir autentiško stiliaus paieškas, normcore mėgaujasi niekuo neišsiskiriančiu panašumu ir vidutinišku “normalumu”. Nes nerodyti, kas esi, yra beveik taip pat svarbu, kaip ir rodyti.

Šiuolaikinių gatvės ir podiumo tendencijų, semiančio stiliaus informacijos srauto ir nuo mados blogerių išpampusio interneto triukšme, normcore yra kaip protestas – žingsnis ne autentiškumo link, o atgal prie (įžūlios) vidutinybės. Nes įžūlumo reikia tam, kad išdrįsti atrodyti net ne stilingai santūriai, subtiliai ar dar kaip, bet tiesiog vidutiniškai ir neįsimenamai - niekaip. Neišsiskirti iš minios. Normcore’e nusitrina visos ribos - lyties, statuso, amžiaus. Balti marškinėliai – nesvarbu vienetiniai iš dizainerio kolekcijos, kuriems reikia sauso valymo ar iš supermarketo ir skalbiami skalbyklėje su visos šeimos apatiniu trikotažu - normcoristams yra tik balti trikotažiniai marškinėliai – ne investicija, statuso simbolis, galėjimas ar ne “sau leisti”.   

Nuotrauka iš circusbysamedelman.com

Nuotrauka iš circusbysamedelman.com

Be pastangų

Nevertėtų normcore painioti su minimalizmu - nors abu stiliai panašūs spalvų neutralumu, tačiau normcore, skirtingai nuo minimalizmo, niekada neatrodys skulptūriškas, konceptualus ar išskirtinis. Brangus ar pigus. Normcore taip pat nėra sportinis stilius, nes sportinis stilius gali buti ryškus, ekstravagantiškas ir net avangardiškas, pulsuojantis energija. Normcore yra belytis ir be jokio statuso. Jo dėvėtojai atrodo taip, lyg apsivilko pirmus po ranka papuolusius savo ar/ir partnerio daiktus ir kažkaip pataikė – nepražiūrėdami skylės veidrodyje. Be menkiausių pastangų. Jie ir fotografams pozuoja žiūrėdami į mobiliuosius, skirtingai nuo išmoktą pozą “išmetusių” ir tendencijomis kvėpuojančių stileivų. Arba išvis nepozuoja (ką irgi reikia išmokti). Nesvarbu, kiek tenka stovėti prieš veidrodį siekiant “be pastangų” vidutiniško įvaizdžio, normcore’e tai yra pats svarbiausias dalykas, be kelių kitų, kaip antai:

*Sportinių batelių (jei norite būti superšiuolaikiškais normcoristais, rinkitės baltus Adidas Stan Smith, jeigu su polėkiu – Nike), tačiau prekinis ženklas reikšmės neturi – kuo vidutiniškesni, tuo geriau;

*Birkenstock, Teva stiliaus basučių, Adidas stiliaus baseino šliopkių;

*Baltų, juodų, pilkų trikotažinių marškinėlių - “jo”;

*Čino kelnių, džinsų – “jo”;

*Neutralių spalvų džemperio ir megztinio (tystelėję ir sąžiningai atskalbti – didelis pliusas);

*Neutralios spalvos ir vidutiniško silueto – nei prigludusio, nei laisvo palto, lyg per didelės striukės ar švarko;

*Beisbolo arba megztos, niekuo neišiskiriančios kepuraitės;

*Kojinių virš kulkšnių;

*Jokių papildomų aksesuarų, faktūrų, dekoro ar “akcentų”– tik tai, kas funkcionalu.

Naujoji klasika

Nors prieš kelis metus normcore vis dar atrodė kaip nauja gatvės anti-tendencija, kurią buvo galima palaikyti greitai praeisiančiu maištu, tačiau palaipsniui normcore traukiasi į antrą planą: ne todėl, kad jo šlovės valanda baigėsi, o todėl, kad šis stilius turi rimtų ambicijų tapti naująja klasika, neprikabinta prie Chanel ar Audrey Hepburn. Dizainerės Phoebe Philo ir ypač Margaret Howell yra normcore stiliaus gerbėjos.

Normcore yra neįpareigojantis, neįsimenantis, nevarginantis, netrukdantis, universalus nuo pirmadienio iki sekmadienio, nuo rytinių kamščių iki vakarinio vyno su draugais. Ne juoda suknelė ar kostiumas, o kelnės, sportbačiai ir trikotažiniai marškinėliai yra tokio garderobo ašis – universali, lengvai derinama ir funkcionali.

Normcore nėra “velkuosi bet ką” – tai ne indiferentiškumas madai, o sąmoningai pasirinktas stilius. Estetikos atradimas ten, kur jos niekas neieško.

Pirk mažiau ir ..?

Normcore yra ne tik vidutiniškai “joks” stilius, tai gyvenimo būdas – pirkti mažiau. Bet nebūtinai geriau, investuojant į tradiciją, kokybę ar panašiai – tiesiog pirkti mažiau ir visai neišsiskiriantį, esminį drabužį. Normcore daiktas yra nenusakomos vertės – be jokios vizualinės informacijos apie save ir jo dėvėtoją.

Vistik ši estetika yra patraukli, laisve: laisve nuo tendencijų, dūminio makiažo, privalumų akcentavimo ir “trūkumų” slėpimo, nepatogių daiktų, spalvų, siluetų, aprangos kodų, spintos problemų, “neturėjimo ko rengtis” ar neturėjimo pinigų madai. Normcore yra lyg mados podukra – negraži, bet turi daug gerbėjų ir yra visiems draugiška – nuo filologijos studentės iki Phoebe Philo.

Straipsnį taip pat skaitykite e-laima.lt

Tags normcore, gatvės stilius, street style
2 Comments
halloween.jpg
halloween1.jpg

Bijokite. Labai labai bijokite

November 1, 2015

..sako Trečiadienė Addams. Studijų laikais, kai po paskaitų varydavau į kabaką pilstyti alaus, per Heloviną didžiausias malonumas buvo apsitaškyti kečupo-raudonų lūpdažių kraujais, akių pieštuku "persipjauti" gerklę ir papuošti grimo mėlynėmis ir pūliais varvančiomis žaizdomis kitus. Nors butaforinės skerdynės buvo visai smagu, gi kai senstelėjau, šių šventinių malonumų tenka atsisakyti ir dėl jautraus vyro, kuriam šiurpą kelia net mano entuziastingas domėjimasis Discovery I.D. kanalo laidomis, ir dėl mažylio Aisčio, su kuriuo tenka atlaikyti vaikiškų Helovino vakarėlių maratoną ir kuris nenori, kad būčiau black princess (taip jis vadina mano kostiumą)ir vietoj jos siūlo man persirengti Woody iš Žaislų istorijos.

hallo_acc.jpg

Man nejaukiai malonu būti Trečiadiene (ne tik per Heloviną) ir visai nesiilgiu kraujuotos helovininės butaforijos. Tiesa, ši ^ Trečiadienė - ūgtelėjus ir kumptelėjus jau, apsišlifavusi kampus, stipriai paveikta japoniškos gatvės mados, bet nieko - dar gyva ir visai ori. Vadinkite ją prietranka (ačiū, tai būtų komplimentas), bet Spalio 31-oji įtraukia ir įsiurbia, dėl suprantamos priežasties - oficialios progos atleisti fantazijos vadeles ir pademonstruoti savo alter ego beigi apžiūrėti kitų (ehm, kai kur Helovinas tampa "S" kategorijos švente su mažumėlę per daug vizualinės info skleidžiančiais kostiumais). Bet pradedu suprasti japoniškų harajuku gatvės lėlių ir manga herojų obsesiją - nepaisyti jokių tendencijų, aprangos kodų, garderobo problemų yra priklausomybę kelianti laisvė, kvarbatkuotas maištas, jau neskaitant beveik vaikiško pasitenkinimo ir spirgėjimo savo fainam kostiume kai atsigręžia praeiviai. Sakau Albertui, kad galėčiau taip nors ir kasdieną puoštis, o jis pritaria ir (lygtai) nesigėdija žengti šalia savo trenktos žmonos. Negana to, sutinka ir pats rengtis keisčiausiu kostiumu, kurį jam strakaliodama iš laimės sukombinavau. Įstabus santuokos progresas. Vienintelis, kuris griežtai ir be išlygų atsisako mano kostiuminių interpretacijų - Aistis. Net Kailė (mūsų pitbulė) kantriai ir atlaidžiai kentėdavo mano fantazijos išpuolius. 

Tad smagaus Helovino. 

Foto: Albert Latour

Japoniškos trečiadienės

Japoniškos trečiadienės

Tags Halloween, Helovinas, Wednesday, Trečiadienė
2 Comments
leopard1.jpg
leopard2.jpg
leopard3.jpg
leopardbow.jpg
leopardshoes.jpg

Įžūlūs dalykai

October 20, 2015

"Aš noriu, kad rengtumeis pankiškai". Spėkit, kas taip sako. Mano mama. Kol kitų klasiokių mamos rišo joms kaspinus į stamantriai supintas kasas, aš vėluodavau į pamokas - ne todėl, kad pramiegodavau, o todėl, kad atsakingai dėliodavau savo įvaizdį  - apsiklijavus didelę pilką striukę minkštais lipdukais (nes gražūs, gerai!?) ir užsimaukšlinus turkio mėlynumo beretę septintoje klasėje, su pačios pasigamintais milžiniškais kryžiaus formos auskarais (nusižiūrėjau nuo Madonnos) prie gotiško komplekto ir kerziniais batais, su per dideliu, bet kažkaip tinkančiu tėčio velvetiniu švarku ir nudrėkstais džinsais ir taip toliau - tokią mane mama, susižavėjimo ir palaikymo pilnomis akimis, išlydėdavo mokyklon, todėl visokios pašaipos ir žvilgsniai (kurių, kaip ir galima buvo tikėtis, niekas nešykštėjo) man buvo kaip vanduo nuo žąsies. Nori nusikirpt plaukus ir nusidažyti juos violetiniai? Einam, dukryte, palydėsiu tave į kirpyklą. Ir kai San Diege, avalynės parduotuvėje pamatėme šitas, 18 centimetrų aukščio žudikiškas platformas, ir mama, ir tėtis, vos neapsiašarojo iš laimės vien todėl, kad man jos patinka. Niekam neužkliuvo faktas, kad su šitom kurpaitėm mano ūgis tampa viso labo 193 cm. Vieni niekai. 

Mados taisyklės man buvo nesuprantamas dalykas, apie kurį, kaip apie kokį NSO skaičiau - įdomu, bet visiškai neliečia, kaip ir posakis "niekas taip nevaikšto". Jei patinka, reiškias eisiu. Ir nors tų taisyklių yra daug, ir kartais jų reikia (ir kai kurių pati laikausi) - bet kuo daugiau apie jas galvoju, tuo smalsiau daryti atvirkščiai. Neseniai socialiniame tinkle perskaičiau taisyklę: "komplekte turi būti tik vienas naglas dalykas". Kaip įdomu! O kodėl ne du? Arba trys? Nagli dalykai, sprendžiant iš nuotraukos, po kuria buvo komentuojama, yra oda ir gyvūnų raštai. Dar pridėčiau - metaliniai ryškūs atspalviai, grynos spalvos, įžūli avalynė turbūt irgi patektų į šią kategoriją. Dalykai iš šio pavojingo sąrašo turėtų būti naudojami taupiai ir, šiukštu, ne kartu. Tai štai, rule breaking at its finest: didelis leopardinis paltas - check, raudoni odiniai kiulotai - check, nedovanotinai žudikiškos auksinės platformos - check. O jei rimtai, vienintelis naglas dalykas čia yra mano ūgis.  Denimas, metaliniai atspalviai, leopardo raštas - visi yra neutralūs elementai - tai reiškia, kad jie tinka su viskuom. Kiulotų spalva yra akcentas tarp neutralių. 

Tad siūlau prisiminti kokią nors taisyklę, kurios laikotės ir pamėginti padaryti atvirkščiai: gal atrasite ką nors naujo. Pačios.  

Marškiniai, paltas - GU; kiulotai, rankinė - Zara; platformos - Crown Vintage. 

Foto: Albert Latour

Tags nagli dalykai, niekas man neiaškins, leopardinis paltas, odinės kelnės
2 Comments
whitesweater1.jpg
whitesweater3.jpg
whitesweater_acc.jpg
whitesweater2.jpg

Apie rudenį, baltą, ir vandens pramogas

October 13, 2015

Populiariausi JAV stilistai šią taisyklę pamiršo gal tik prieš kokius 20 metų, o provincijos glūdūmose ji iki šiol egzistuoja juodžiausių ir nedovanotinų mados klystkelių sąraše - No white after Labor day (balta nedėvima po Darbo dienos - pirmojo Rugsėjo pirmadienio). Tai buvo tokia svarbi sezonų kaitos - vasaros pabaigos ir darbingo rudens pradžios žinia, kai baltus daiktus laikas slėpti levandomis iškvėpintuose maišiukuose (kad kandys neėstų). Man, kaip madistei, tokie dalykai niekada labai nerūpėjo, nes balta tėra spalva ir tiek. Tačiau tais laikais, kai mada buvo ne apie individualumą ir unikalumą, o apie statusą ir pritapimą prie tam tikros socialinės grupės, panašių taisyklių buvo daug ir visi "teisingieji" jų laikėsi. Tiesa, Darbo diena taip pat neoficialiai buvo paskutinė dėvėti tam tikros rūšies medvilnę - tokį susigarbiniavusį ir banguotą, ploną vasarinį audinį. Vyresniąjai kartai vis naujos mados taisyklės - nė motais, tad dauguma lig šiol kuo ramiausiai vasarai pasibaigus slepia visus baltus ir medvilninius daiktus.


Ta proga leiskite prisistatyti su savo nedovanotinai senovines amerikietiškas taisykles laužančiu (ironizuoju, suprantama) deriniu - įžūliai dideliu baltu, chalatą primenančiu medvilniniu megztiniu ir net baltomis medvilnės kelnėmis. Man patinka balta rudenį ir juoda karštą vasarą - kažkas labai vilioja šių spalvų nesezoniškume. Balta rudenį atrodo beveik optimistiškai ir egzotiškai, o juoda vasarą - įžūliai ir stipriai, vietoj tikėtino sezono lengvumo, spalvingumo ir taip toliau. Puikioji hipė Stephanie (daugiau apie ją skaitykite čia ), pamačiusi mane juodą nuo galvos iki kojų su juodais karoliais San Diego vidurvasary, suspigo "oooh, I love black in the summer!" Me too, darling. Tiesa, salos ruduo kol kas leidžia baltą - šilti, nuo jūros dvelkiančio druskuoto ir sudžiūvusių dumblių kvapą nešiojančio vėjo vakarai bei dar be depresiją varančio, namuose įkalinančio lietaus. 


Beje, kol fotografavomės, šalia siautėjo vietiniai - susipažinau su naujausia vandens pramoga "flyboard" vadinama - štai kas mus taip linksmino, o Aistis spygavo ir ratais iš laimės bėgiojo.

Linkiu balto ir vasariško rudens;) 

P.S. Draugė sako, kad Lietuvoje visus nuo šalčio sustirusius nervuoju su tokiais įrašais. Naujame įraše prižadu pasitaisyti. 

Baltas kardiganas ir batai - Zara; marškiniai ir kelnės - GU; diržas: vintažinis. 

Foto: Albert Latour
 

Tags balta, ruduo
Comment
gray1.jpg
gray2.jpg
gray3.jpg

K.I.S.S.

September 28, 2015

Šiandien išsisukom nuo taifūno. Bet vėjas vos nenunešė ir manęs, ir mano palto. 

Po dviejų nesėkmingų fotosesijų pagaliau kažkas pavyko. Tiksliau - fotosesijos buvo sėkmingos, fotografas - klusnus ir be pretenzijų (su tokia art-direktore reikia būti: a) geležinių nervų; b) jos vyru; c) abu ankstesni variantai. Nors šiaip, fotografas sakė "neaiškink - nefotkinsiu"), lokacijos ir oras - puikūs, tik modelis ir stilistė š mala. Albertas burbteli: "you need to reset". Albertas sako, Albertas žino. Ir nors jis su madom nieko bendra neturėjo iki mūsų susitikimo 2004-ųjų rugsėjį (per kašio rungtynes Gedimino pr. pub'e), bet vaikyti, uoslė kaip pas šunį - stiliui, fotografijai, geram skoniui, ir visko mokosi kaip pasiutęs pirmūnas. Ir mane pamoko. Jūrų pėstininkas su lengva (ne)priklausomybe madai ir estetikai. Tiktai pats to nežino ir kukliai murma, kad čia geras fotoaparatas kaltas, o jis - ne prie ko. Aha, taip - šefas irgi gerai gamina todėl, kad turi gerą samtį. 

Tad ir vėl teko grįžti prie duonos ir sūrio, pagrindų taip sakant (jų dar bus ir bus). Man sistemos perkrovimas - džinsai ir marškiniai. Šiuo atveju - marškinėliai, nes kam - ruduo, o kam - plius 27, kas, sudėjus su viską nuo žemės plešiančiu karštu taifūno vėju, yra beveik maloniai gaivu. Taip, ir berankovis paltas, kuris visas pasipūtęs mėnesį kabėjo spintoje ir su niekuo nenorėjo bičiuliautis. Man tai kas, aš galiu palaukti. Belaukdama vis pasimatuodavau jį su šiuo ir anuo, tyčia vengdama džinsų ir baltų marškinių (nes prie jų viskas tinka, ar ne?), o aš ieškau tik neeilinių sprendimų, žinote. Neeilinis sprendimas galvoje nenušvito, teko rinktis eilinį - ir kuriuo buvau labai patenkinta. Į sėkmę reiškiančius mano krykštavimus Albertas atsiliepia - "KISS". Oi, ačiū, sakau, ir tau bučkis. Ne, patikslina: "Keep It Simple, Stupid" (čia kariškių slengu - K.I.S.S.). Aaa, na jis ir vėl teisus. Paprastume esmė.  

Berankovis paltas yra geriau. Už ką? Už liemenę, pavyzdžiui. Nes berankovis paltas yra struktūriškas, kas nėra, sakykim, megzta liemenė ir dar super modernus. O struktūriškas = grakštinantis, ištempiantis ir apskritai, kam aktualu prisidėti optinį centimetrą ūgio ar norisi palyginti vieną kitą figūros vingį - "struktūriškas" yra jūsų mantra. Kai "atšals" (negaliu rašyti be kabučių, nes saloj atšalimas yra iki +15) vilksiuosi jį ant siaurutėliausio golfo ir ausiuos aukštakulnius aulinukus.  

Paltas be rankovių: Forever 21; marškinėliai ir džinsai - American Eagle; sportiniai bateliai: United Nude; saulės akiniai: Vonzipper

Foto: Albert Latour

Tags berankovis paltas
1 Comment
Nuotrauka iš karindom.org

Nuotrauka iš karindom.org

Smėlio dėžės tendencijos

September 24, 2015

Kai tik atkeliavau Kalifornijon, prieš 8 metus, žiūrėdavau tokią stiliaus laidą “What not to wear” (“Ko nedėvėti”), kurioje du aštrialiežuviai laidos vedėjai padėdavo transformuotis stiliaus labirintuos paklydusioms, draugų ir šeimos narių nominuotoms dalyvėms. Laidos stilistai iškratydavo jų spintą, plėšdami nuo pakabų vieną po kitos ir mesdami šiukšliadėžėn jų matroniškas sukneles, pigaus poliesterio kelnes su guma juosmeny, blizgančias tampres, beformes klumpes ir panašias grožybes. Po to užsidarydavo į veidrodinį kambarį su auka ir jos drabužiais, kuriame negailestingai išdėdavo ją į šuns dienas. Po gėdos egzekucijos, panikos priepuolio ištiktai dalyvei įteikdavo kreditinę kortelę su $5000 ir išsiūsdavo šopintis, prieš tai pamokinę, ką ir kur pirkti ir prie ko nekišt nagų. Va dėl šitos dalies buvau pasiruošusi apsitempt užpakalį užskalbtomis jogos kelnėmis (tokių turėjau – tai dienai, jei sugalvosiu perdažyti namų sienas, maža kas), iškuisti vyro “mašinai blizginti” skirtų nudrengtų marškinėlių atsargas garaže, nusipirkti kokius nors zefyrinius sportbačius ir taip bent mėnesį šiurpinti artimuosius, tikėdamasi, kad šie susiprotės mane nominuoti laidai, kaip nuvairavusios nuo stiliaus greitkelio tiesiai į stulpą. Tik bėda, kad vargu bau ar būčiau kam nors užkliuvusi (nesudrumsčiau ramybės su pižama viešumon savo miestely išstojusi, ką čia jogos kelnės...). O jei įsisprausčiau į rožinį mini iš paauglių skyriaus ir priderinus platforminius flip-flopus, plastmasiniais svarovskiais nusegiotus? Bijau, kad didžiausia bausmė už tai man būtų įtarus pardavėjo žvilgsnis vyno skyriuje.

Žodžiu, pakliūti pas tuos du mados drakonus į laidą reikėjo ypatingų “stiliaus” įgūdžių.

Kalifornijoje yra daug stilingų vietų – San Franciskas, Los Andželas, Koronado sala ir La Hojos miestelis šalia San Diego. Visgi, pastaruosius tris metus mano pagrindinis stiliaus centras yra žaidimų aikštelės. Anokia netektis, gal tik dažniau tenka slėptis po saulės akiniais, kad galėčiau nužiūrinėti supermamų stiliaus ikonas ir netrukdoma vartyti akis. Savo taikiny San Diege turėjau supermamas, kurias norėdavosi nominuoti tai stiliaus laidai: užknistos matronos, storus užpakalius įspraudusios į sportinius, per siūles sprogstančius šortus, kurie niekada nebuvo pritaikyti pagal savo tikrąją paskirtį bei vyrų džemperiais, abejingai spoksančios į išmaniuosius telefonus ir nekreipdamos dėmesio į savo atžalas. Kita rūšis - hiperaktyvios hipės, su ekologiškos medvilnės folklorinėmis kelnėmis, birkenstock’ais ir organinių žalėsių kokteiliu rankose. Mažiui pareikalavus sumuštinio, garsiai, kad pirmasis supermamų tipas girdėtų, pasiūlydavo daigintų lešių arba tofu gabalą. Okinavos supermamų su sportine apranga nepamatysi, bet jų irgi esama dviejų rūšių: nė už ką nepasiduodančios, žaidimų aikštelėse svyrinėjančios ant platforminių aukštakulnių ir priklijuotomis blakstienomis, kitos primena skudurines onutes - su raukiniuotom suknelėm ant džinsų, savo laisvalaikį skiriančios mažylių ir vyrų pietų dėžučių – “bento” dėlionės menui, lipdydamos ryžių pandas, pomidorų meškas ir brokolių miškus. Šioje vietoje leiskite dar kartą užversti akis.

Motinystė – rimtas reikalas, iš esmės keičiantis ar bent pakoreguojantis mūsų gyvenimus. Bet kas ir kada turi atsitikti, kad normalių kelnių iš normalaus (su ne daugiau nei 2% elastano) audinio vietą užima ištampytos tamprės, kurios yra pats nedėkingiausias pasirinkimas pasikeitusiam kūnui, marškiniai, tunikos, palaidinės, švarkai - į kažką neatpažįstamai nutysusio, o stilingi, fantastiški batai (lengviausias būdas nepkaliūti į supermamystės sektą) – į flip-flopus, crocs’us ir uggs’us? Ar velkatės į darbą vakarinę suknelę? O maudymosi kostiumėlį – į tėvų susirinkimą? Jogos kelnės ir sportiniai šortai – į sporto salę, o po jos malonėkite persirengti (dar ir išvengsite pikdžiugiškų apkalbų sau už nugaros). Aš nesmaigstau žaidimų aikštelių aukštakulniais, bet tamprės tarsi šauktų – “pasiduodu, man dzin!”. Bet koks drabužis, net džinsai ar šortai, taps ypatingas su ypatingais batais, ir net labai patogiais – espadrilėmis, oksfordais, jojiko aulinukais, stilingais sportiniais bateliais, gladiatorių basutėmis ar stilizuotomis “baseino” šliopkėmis. Kaladėlių formos pakulnių sugrįžtuvės madon reiškia, kad su šiokiais tokiais “aukštakulniais” galėsim sukinėtis net ir žaidimų aikštelėje, nerizikuodamos kulnais išakėti vejos. O jausti drabužį ant kūno yra gerai – tai dažniausiai reiškia, kad nedėvite pižamos ir daiktas turi daugiau nei dvi siūles. 

 

Tags supermamos
4 Comments
laura_ruduo.jpg
laura_ruduo1.jpg
laura_ruduo1_portr.jpg
berette_acc.jpg

Bibliotekininkė

September 20, 2015

Kaip sakiau, "vaikausi" madų (su svaiginančiu malonumu). Nes mada ir stilius - kaip kaukė ir kaip kostiumas filme, kurio režisierė ir pagrindinė aktorė esu pati. Su dramos būreliais man visiškai nesisekė (kaip ir su rašinėliais literatūros pamokose), bet mados vaidmenys limpa ir patinka. O krūvoje vaidmenų visada būna vienas, arčiausiai širdies. Maniškis - 70-ųjų stilius (aštuntojo dešimtmečio). Ir tendencijų šįkart vytis nereikėjo, nes jos jau kabėjo mano spintoje.  

Kai Alessandro Michele perėme kūrybinio vadovo vadžias Gucci ir iš esmės pakeitė kompanijos įvaizdį, pristatydamas 2015-16 rudens-žiemos kolekciją, dalis (buvusių) gerbėjų gedulingai apraudojo dūminio makiažo ir superseksualaus fatališkos moters įvaizdžio netektį, kuris nors ir įspūdingas, bet nenaujas, tikėtinas ir, dievaži, populiarus (kas, sakyčiau, buvo masyviai drąsus žingsnis būtent tokiu įvaizdžiu garsėjusiuose mados namuose. Tačiau sprendžiant iš 2016 pavasario vasaros kolekcijos, nepanašu, kad nauja idėja būtų nepasiteisinusi). Vietoj to, kas kas? - podiumu trepsėjo moksliukių akiniais pasipuošusios bibliotekininkės, be makiažo, su kaspinais ir kaspinėliais po kaklu, beretėmis, midi ilgių sijonais, gėlėtais švarkyčiais, tarsi nutrintais kailiniais, berniukiškais kostiumais (o vyrai - nėriniuotais, gėlėtais ir panašiais, tradiciškai laikytais moterų arsenalu) - visa pačia nekalčiausia aštuntojo dešimtmečio mada - netgi ne glamūrine ar bohemiška, kurią daugelis dizainerių dažniau atsimena iš to laikotarpio. Bet Gucci mėgsta aštuntąjį dešimtmetį, o aš juos mėgstu už tai. Visos tos retro spalvos, per trumpos rankovės, neišlygintos, tarsi atlenktų išaugtinių švarkų apačios ir moksliukiška nuotaika mane suvystė, suvyniojo ir į mažąją kišenėlę susikišo. Tai buvo tiesos momentas, the style revelation (būna ir tokių. Kai tai įvyks  - suprasite), kai nekantriai atlupau spintos duris ir iš to skyriaus, kuriame ilsėjosi gražūs, bet buvę nebeaktualūs daiktai, ištraukiau prieš 7 metus pirktą gėlėtą palaidinę, surišamą kaspinu po kaklu, velvetinį, tarsi išaugtinį švarką su odiniais lopais ant alkūnių ir brogue stiliaus lakinius batelius - į kompaniją naujiems odiniams kiulotams. Būna momentų, kai viskas sukrenta į savo vietas kaip koks stiliaus Tetris - be jokių "hmm" ar "o gal...?". Taip nutiko ir su šiais daiktais - atrodo jie tik laukė savo momento (nesvarbu, kad virto beveik vintažiniais belaukdami). Viską susidėliojusi, supratau ko trūksta ir plaukais plevėsuodama subėgiojau parduotuvėn akinių, kuri yra mano kaiminystėje ir kažkaip visada laiku pasikrauna į lentynas to, ko mano užgaidoms prireikia čia ir dabar - basic, nieko prašmatnaus, bet aktualaus. Tai štai, prisistatau savo naujai mylimiausiu vaidmeniu - aštuntojo dešimtmečio bibliotekininkė.
O jei pusiau rimtai - visada pirkite tik tuos daiktus, kurie labai patinka, net jei tai - ryškiai žalias švarkas su violetiniais paukšteliais. Ir visai nesvarbu, kad nežinote, kaip jų dėvėti - viskam savo laikas, kaip ir mano gėlėtai palaidinei ir velvetiniam švarkui. Rinkdmamiesi tą daiktą, kuris labai patinka, o ne saugų "prie visko tinkantį", bet jokių emocijų nekeliantį, būsite žingsneliu arčiau savo unikalaus stiliaus (kas žino, gal jūs - "užsispaudusi" gatvės stiliaus ikona?). Nes kas netinka prie visko dabar, gali imti ir tikti prie visko rytoj. Ar po metų. O gal net  - 7.  Nusiraminkite, tendencijos nesikeičia kas sezoną. O jei ir pasikeičia, netrunka sugrįžti. 

Foto: Albert Latour

Palaidinė, švarkas, kiulotai - Zara; bateliai - Vinita; akiniai ir beretė -GU.  

Gucci 2015-16 ruduo-žiema

Gucci ruduo-žiema 2015-2016

Tags aštuntasis dešimtmetis, 70s, gucci, kiulotai
1 Comment
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-2-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-8-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-12-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-13-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-22-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-23-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-4-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-15-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-19-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-20-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-14-600x900.jpg
Thom-Browne-Pre-Fall-2015-21-600x900.jpg

Kodėl advokatė rengiasi kostiumėlį, o Marc Jacobs – rožinę suknelę

September 13, 2015

Ar galite įsivaizduoti tapybos katedros studentę su akriliniais aukštakulniais ir mini? O teologijos studentę su kombinezonu ir šiaudu dantyse? Ir aš negaliu. Mėgstamiausias mano darbinio ryto ritualas būdavo kelionė savo auditorijos link instituto koridoriais, prasilenkiant su įvairių katedrų tipažais, į kuriuos pažiūrėjus galėdavau suprasti, kas ir iš kur ir net kelintam kurse. Kaip? Nes visi vilkime savo profesines uniformas.

Džinsuose gyvenantys fotografai, minimalistiški interjero dizaineriai, o papuolus į animatorių, web dizainerių teritoriją, galima sakyti, nieko nepamatai -  pasislėpę už kompiuterių, iš kurių kyšo tik susivėlusios plaukų kupetos, beisbolo kepurės ir akiniai, pro kurių viršų kartais blyksteli fokusą į realybę iš skaitmeninių erdvių bandanti suvesti akis. Pamažu vaizdas imdavo ryškėti ir suprasdavau, kad artėju prie savų – mados studentų. Pro akis prašvytuoja odinėm kelnėm stamatriai apspaustas užpakalis, vintažinės suknelės, 20 cm storio flatformos, spalvoti akinių rėmeliai, nuogi pilvai iš po neoninių trumpų palaidinių, žali-rožiniai-mėlyni plaukai. Prasilenkiu su Viktorijos Beckham antrininke iš mados marketingo katedros (ji sekė kiekvieną originalo mirktelėjimą ir tuojau pat atkartodavo) ir patenkinta pasiekiu savo duris, prie kurių kas kaip ant grindų sugriuvę ir ramstydami sienas klega studentai. Skirtingai nei mums, dėstytojams, studentams jokių aprangos taisyklių nebuvo – kaip karnavalas ir tai man labai patiko. “I love your shoes, Laura!” spygteli viena ir visi čiauškėdami sugarmam auditorijon. Tiesa, San Diege mados studentai dažniau buvo bohemiški arba pliažiniai (nudrėkstais šortais, nespėjau-susišukuoti galvom ir šliopkėm, tačiau pliažinio stiliaus industrija pietų Kalifornijoje klestėjo. Visai kas kita buvo Los Andželo mados studentai, kurių stilius buvo koreguojamas Holivudo garsenybių ir gatvės, jau nebekalbant apie avantgardinius San Franscisko menininkus.

O kaip dėl profesionalumo? Na, jei vertinsime, sakykime, būsimos inžinierės akimis, nieko profesionalaus jų stiliuje nebuvo. Tačiau mados industrijoje yra vienas nuostabus dalykas – viskas, kas nepriimtina kubeliniuose ofisuose, teismo rūmuose, pasitarimų salėse, yra priimtina pas mus, tad prašom, drąsiau! (čia, mažomis raidėmis reikėtų išskirti visokius su skoniu nesusijusius dalykus, įskaitant atviro vulgarumo perteklių, kuris gali būti privaloma uniforma striptizo šokėjai – ir viskas čia tvarkoje). Kitas dalykas, sakykim teisės studentai, kuriems suprasti solidų klasikinį stilių yra ne mažiau svarbu nei bylos modelį, kurį jie nagrinėja. Mano draugė kineziterapeutė universitete smagiai dėvėjo visokias laisvalaikio kelnes (lounge pants), vos besilaikančias ant jos plieninės sėdynės ir niekuo neišsiskyrė iš savo kolegų.

Ar industrija primeta savo aprangos kodą? Taip, tik ne primeta, o mes jį prisiimame – taip, kaip sutinkam, kad maudymosi kostiumėlis yra skirtas pajūriui, o ne darželio tėvų susirinkimui. Tad nedažnai pamatysi būsimą teisininkę auditorijoje su rožinėm kutuotom platformom ir avantgardine suknele, filosofę  - su neonine palaidine ir lateksinėm tamprėm, tapytoją – be ilgo sijono, o mados studentę – net nežinau be ko ar su kuo, nes mados industrijoje ribos nusitrynę labiau nei kitur, todėl madistai tik atlaidžiai šypteli, pamatę Marc Jacobs su rožine suknele Paryžiaus mados savaitėje. Universitetuose ne tik pumpuojam informaciją į smegenis -  juose treniruojam ir savo įvaizdį, profesinį identitetą, kartais net apie tai nesusimąstydami. Kiekvienai profesijai – sava “uniforma” ir kiekviena profesija formuoja mūsų stiliaus pasirinkimus. Aišku, būna išimčių – kuo lengviau apibrėžiamas profesinis stilius (tikros uniformos, profesinės “uniformos” - kostiumėliai ar tiesiog mados perteklius), tuo labiau norisi į priešingą pusę – amerikietiškojo Vogue mados redaktorė Grace Coddington neišlenda iš juodų “kokonų”, Venus Williams su superseksualiais ir ryškiais sportiniais kostiumais ar Svetlana Pronina su drąsiais stiliaus eksperimentais.

Mūsų išvaizda - kaip reklaminiai stendai, kuriais pranešame, kas mes tokie, kur dirbame ir ką mokame. Jei vertiname savo veiklą, laikome save patikimais profesionalais ar siekiame tokiais būti, norime, kad išvaizda netrukdytų kitiems mumis pasitikėti, o dar geriau – kad atkreiptų į mus dėmesį. O kaip dėl “batsiuvio be batų”? Atsakysiu klausimu - pas kurį batsiuvį patys norėtumėte eiti, pas tą su nuostabiais batais ar pas tą, kur visai be? Aha, žinojau. 

Nuotraukose: Thom Browne Pre-Fall 2015 uniformų inspiruota kolekcija - kūrybiškas sprendimas profesionalaus stiliaus tema.

Tags darbo stilius
Comment
neoprene2.jpg
neoprene3.jpg
neoprene4.jpg
neoprene_acc.jpg

Neopreno ruduo

September 9, 2015

Mano mokyklos laikų draugė, bandydama suprasti, kur gyvenu, pasitikslino: "tai tu ten, kur visą laiką vasara?" Aha - ir ten, ir čia. Beveik 10 metų be: sniego vakare, spyrio į rudeninių lapų šūsnį Sereikiškėse ir be gegužio žiedų (be pliūrzės ir nuo druskos nepataisomai susiraukšlėjusių batų, be apledėjusio ir neužsivedančio auto ir be pavasarinio silpnumo - tiek širdy, tiek galvoj - taip pat). Yra ko dejuoti, sakote? Madistei - dar ir kaip. Gal dėl to San Diegas man visada atrdodė kaip stiliaus vakuumas - visi nuolat šopinasi ir vistiek atrodo vienodai - cute&sexy, o tai, vietiniu žargonu reiškia a) šortai ir tank top, b) cute dress - kokia nors basic trikotažinė maksi arba rūžava susiglamžiusi mini. Na gerai, vakarais būdavo įdomiau.

Iš karščio užgrūdintos patirties galiu pasakyti - tokiame klimate dažnai apima visiška apatija (ne visus, suprantama - yra, kurie džiaugiasi, kad nereikia apie nieką, išskyrus maikes, šortus ir fleženkes galvoti). Atsibosta visi vienasluoksniai dalykai, imu ilgėtis uždarų batų, megztinių, striukių, švarkų, minkštų šalikų, kepurių ir pirštinių. Net papuošalų nenešioju ne todėl, kad man jie nepatinka (madoje yra vos keli dalykai, kuriems (gal) esu abejinga, bet ir tai nėra pastovi būsena), o todėl, kad karštyje jie griaužia visur, kur prisiglaudžia. 

Savo beribį dėkingumą reiškiu neopreno tinklui - tam tvirtam, skulptūriškam, korį primenančiam audiniui, iš kurio pagaminta ši juoda striukė. Su ja - nei šilta, nei šalta, bet yra dar vienas sluoksnis ir dar viena galimybė nenumirt iš stilistinio nuobodulio ilgą Okinavos vasarą (ypač bevarvinant seilę į rudens tendencijas ir laukiant "šalčio", kai jau galėsiu megztinį/švarką/liemenę traukt - kas man negresia dar bent du mėnesius). Su neopreno tinklu galiu pažaisti rudenį. 

Striukė - "Forever 21"; marškinėliai - "American Eagle"; kelnės ir diržas - "GU"; rankinė - "Zara"; bateliai - "United Nude". 

Foto: Albert Latour

 

 

Tags Neoprenas, ruduo
4 Comments
yellowdress1.jpg
yellodress2.jpg
yellowdress3.jpg

Vienas daiktas

August 30, 2015

Šiuolaikinėje madoje vyrai ir moterys dalinasi tuos pačius daiktus - kelnes, paltus, švarkus, visokių stilių batus - oksfordus, jojiko, kerzinius -  kurie į moteriškus garderobus atėjo iš militaristinių ir vyriškų. Bet vienas daiktas, kuris, nors nėra neegzistuojantis, tačiau vyrų spintose neįprastas, išskyrus kai kurių žavingų mados industrijos prietrankų (Marc Jacobs, su rūžava suknele ir kiltais - tau akį merkiu), tai - suknelė. Tiesa, suknelė istoriškai nėra vien tik moterims priklausantis daiktas - nuo 16 a. iki net 20 a. pradžios, maži berniukai, kaip ir mergaitės, buvo rengiami suknelėm, kurios, kol vaikai išmokdavo vaikščioti, ant pečių turėjo prisiūtus vadinamuosius "vaikystės kaspinus" - ilgas, plačias juostas, už kurių tėvai juos prilaikydavo. Tas sukneles berniukai dėvėjo iki maždaug 2-8 metų amžiaus, kada buvo oficaliai atšvenčiama Kelnių diena (breeching), po kurios jie buvo rengiami kaip savo tėčių mini me. 

Tad juoda maža ar didelė žalia ta suknelė - nesvarbu, bet toks universalus daiktas, į kurį įsliuogi ir varai man labai patinka. Suknelė yra išsigelbėjimas stiliaus tinginystės dienom (ar mėnesiais, ar metais), kai tikrai apie nieką nesinori kaitinti galvos. Todėl sukneles mėgstu labiau už visus kitus daiktus (gerai, kombinezonai irgi papuola į tų, galvos skausmo nekeliančių daiktų sąrašą). Vienintelis suknelės tipas, kurios nelaikau stilistiškai lanksčia nei tinkančia visoms, tai ta maža juoda klasikinė. Bet kabo sau spintoje, kaip juodas priminimas apie tai, kad nuosavas identitetas svarbiau net už klasiką. Nors didelės džemperių ir marškinėlių stiliaus juodos suknelės yra visai kas kita.  


Greta juodosios nuobodžiosios įžūliai ant pakabos sūpuojasi ši - citrininė geltona, kuri jau tapo mano tekstų nuolat linksniuojama žvaigžde.  Yra už ką - dėvėta daugybę kartų su visokiais aksesuarais, nuo klasikinės birkin rankinės ir juodų balerinų, espadrilių, panama skrybėlės ir didelio pinto krepšio iki konversų ir plimsol sportinių batelių su spalvotais mažais rankinukais. Ši, akis spiginanti citrininė geltona tapo universalesnė už visas juodas ir pilkas sukneles, kokias turiu. Ji taip pat veikia kaip geras smūgis į smegenis, kai bjauri nuotaika ar, šiaip, nervai nelaiko. Nuo atvaizdo veidrodyje visos nesąmonės iš galvos išsibėgioja ir matai tik vieną, sodrų, švytintį spalvos plotą ir pati šypteli. 

 
Kadaise geltona buvo mano juodąjame spalvų sąraše. Bet truputis praktikos ir daug spoksojimo į spalvas atvėrė akis - šaltos geltonos (ir atvėsintos spalvos apskritai) visada yra draugiškesnės lietuviškai odai nei šiltos. Tad nors geltonos su garstytiniu atspalviu, pastelinės - labai madingos, ne visada tinka prie blyškios veido odos. Tai nereiškia, kad turite imti ir gedulingai jas išbraukti iš pageidaujamų daiktų posmelio - tik tegu tie daiktai nebūna arti veido, kaip pavyzdžiui sijonai, kelnės, avalynė ir rankinės. Užtat šaltos geltonos - kaip ši citrininė, nors labai ryški, ji nekonkuruoja su odos spalva ir guli sau ant jūsų - visa puiki ir tiesiog spindinti. Geltona myli ir kitas spalvas greta savęs (žymiai labiau nei juoda, šalia kurios dažnai gaunasi aršus kontrastas), tai - žydros ir mėlynos, žalios, raudonos, koralo ir rožinės, plytų bei neutralios - visos pilkos, baltos ir net juoda, mažais kiekiais (beveik visas išvardintas spalvas pamatykite fone ;) ).

Suknelė ir rankinė - Zara; bateliai - Aldo; aviatoriai - Alberto. 

Foto: Albert Latour

 

Tags geltona suknelė, spalvos
Comment
← Newer Posts Older Posts →

Iliustracijos  

Featured
trophy wife coral vacation.jpg
Mar 29, 2019
Mar 29, 2019
Mar 29, 2019
islande.jpg
Feb 9, 2019
Feb 9, 2019
Feb 9, 2019
YSLopium.jpg
May 1, 2018
May 1, 2018
May 1, 2018
nematomi smūgiai.jpg
Aug 29, 2017
Aug 29, 2017
Aug 29, 2017
pacientas.jpg
Aug 29, 2017
Aug 29, 2017
Aug 29, 2017
iris1.jpg
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017
alexa.jpg
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017
carine1.jpg
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017
grace2.jpg
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017
Jun 1, 2017

"Tikriausias mados podiumas yra gatvė. Visada buvo ir visada bus" - Bill Cuningham

"Mada yra tai, ką siūlo dizaineriai keturis kartus per metus. Stilius yra tai, ką Jūs iš viso to išsirenkate" - Lauren Hutton

Powered by Squarespace